Adwokat – jak wybrać?

Z pewnością należy rozpocząć od pytania czym zajmuje się adwokat. Adwokat jest to prawnik, który świadczy pomoc prawną. W szczególności jego praca polega na udzielaniu porad, sporządzaniu opinii oraz reprezentowanie klienta. Adwokat może pracować jako samodzielna osoba lub pracować w kancelarii – jest to tzw. Kancelaria Adwokacka.

Jak adwokat reprezentuje klienta?

Jedną z najważniejszych ról adwokata jest reprezentacja klienta przed sądami oraz urzędami. Dzięki temu mamy pewność, że wszystkie formalności które są dla przeciętnej osoby przede wszystkim nieznane, ale także niezrozumiałe, zostaną dopełnione.

Adwokat jest w stanie poradzić również, jaką drogę postępowania należy wybrać , a także wskazać zalety oraz wady każdego z przedstawianych rozwiązań. Jego rekomendacja oraz sposób prowadzenia sprawy i reprezentacja mogą być kluczowe dla wygrania lub przegrania sprawy sądowej. Dlatego tak ważne jest, aby adwokat został dobrany właściwie, a nie był przypadkowym wyborem.

Na co zwrócić uwagę wybierając adwokata?

Dobry adwokat przede wszystkim musi posiadać wiedzę w dziedzinie przedmiotowej. Należy dokładnie sprawdzić jego referencje, nie ufając bezgranicznie w zapewnienia o byciu „ekspertem”.

Drugą istotną kwestią jest zaufanie do adwokata. Jest ono niezbędne, aby bezstresowo wykonywać polecenia lub sugestie adwokata, nie zastanawiając się za każdym razem czy jego rady są słuszne.

Kolejną istotną kwestią jest dostępność prawnika – zarówno pod względem finansowym (musi być nas na niego stać) jak również czasowym. Dobierając prawnika warto jest być pewnym, że będziemy mieli możliwość spędzenia z nim tyle czasu, ile jest konieczne.

4 thoughts on “Adwokat – jak wybrać?

Możliwość komentowania jest wyłączona.