Kiedy należy się odszkodowanie za błędy medyczne?

Temat odszkodowań za błędy medyczne jest tematem kontrowersyjnym, ponieważ wielu ludzi nie czuje się komfortowo podając do sądu kogoś, kto próbował im pomóc.

Staranie się o odszkodowanie za błąd medyczny nie jest jednak niczym karygodnym – wręcz przeciwnie. Jeśli popełniony został błąd w sztuce lekarskiej, odszkodowanie może być zasadne, należy pamiętać jednak o tym, że bardzo często odszkodowanie należy się od instytucji (placówki), nie zaś od konkretnego lekarza. W ten sposób poszkodowany pacjent może uzyskać zadośćuczynienie np. za braki w niezbędnym wyposażeniu, błędy organizacyjne placówki i inne podobne.
Bez możliwości dochodzenia odszkodowania, placówki medyczne nie byłyby motywowane do świadczenia usług najwyższej jakości, a premiowane byłoby podejście premiujące możliwie najniższe koszty.

Czy w mojej sytuacji należy się odszkodowanie za błędy medyczne?

O tym, czy istnieje możliwość uzyskania odszkodowania za błędy medyczne decyduje wiele czynników. Najlepszym rozwiązaniem jest przekazanie swojej sprawy do weryfikacji profesjonalnej instytucji. Przykładowo, uzyskiwanie odszkodowanie za błędy medyczne Katowice można zacząć zgłaszając się do Adwokat Katowice, a uzyskamy wtedy pełny obraz sytuacji wraz z zarysem dalszych działań.